IndeksIndeks  FAQFAQ  GrupyGrupy  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

Share

Fabuła i Realia Empty
 

 Fabuła i Realia

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomość
Admin
Liczba postów : 38
Join date : 25/03/2014
avatar
Świeża Krew
PisanieTemat: Fabuła i Realia   Fabuła i Realia EmptyCzw Cze 23, 2016 8:07 pm

Realia dwóch wymiarów:

Isordin:

Isordin jest stolicą Tharwenill, która została stworzona na kontynencie Asortium. Posiada ogromne tereny zajęte przez ludzi, ale jest także masa nieodkrytego terenu. Panuje tutaj Średniowiecze. Mieszkańcy nie zdają sobie sprawy z tego, że oprócz nich żyją tutaj także dwie inne rasy, które od pierwszego pojawienia się pilnują porządku aż do teraz. W społeczeństwie jest jedynie grupa wybrańców czyli wtajemniczonych, którzy znają prawdę i mieli styczność z czarodziejami i zmiennymi. Większość tych osób należy do Syndykatu Świętej Inkwizycji. Po wydarzeniu, w przeklętym Młynie, który znajduje się na obrzeżach stolicy, a niedaleko wsi Miles żadne dziecko nie zapuszcza się w tamtejsze tereny, ponieważ nie chcą podzielić losu małego chłopczyka, który zbliżył się do młyna. Później jeden z przedstawicieli czarodziei odnalzał wrota, które prowadzą do  innego wymiaru zwanego Eternia. Przy pomocy magii nałożył na nie specjalną pieczęć, którą dało się otworzyć tylko i wyłącznie przy pomocy specjalnego klucza, które można kupić w specjalnym sklepie jeśli wie się od kogo i jak rozmawiać. Po wielokrotnym otwieraniu i zamykaniu pieczęci ów osłabła i wystarczyło przyłożyć do niej rękę i odczekać chwilę, aż wrota się otwarły. Zadziwiające jest to, że w Isordin jest możliwość używania mocy oraz zaklęć, z których korzystają zamieszkujący ten wymiar czarodzieje oraz zmienni. Czynnik, który na to pozwala jest wciąż nieznany.
Waluta: Oren.
Prognoza Atmosferyczna: Taka sama jak na Ziemi.
Transport: Najczęściej poruszają się przy pomocy karet, konno, łodziami, statkami oraz przy pomocy magicznych wrót.
Surowce: wkrótce będą wymienione.
Technologia: Jak to średniowiecze. Nie znajdziecie tutaj telefonów, aparatów czy komputerów.


Eternia:

Jest to wymiar, w którym żyją niesamowite magiczne istoty nie zdające sobie sprawy z istnienia czegoś takiego jak Świat Lojalistów. Jedyne co wiedzą to plotki, które mówią że żyją tam dwie rasy Czarodzieje oraz Zmienni, którzy przystosowali się do tamtejszych warunków. Cała Kraina jest zamieszkana nie tylko przez mieszkańców, ale także magiczne zwierzęta, które posiadają zarówno magiczne moce oraz takie zwierzęta jakie można spotkać w naszym świecie. Mieszkańcy komunikują się drogą listowną przy pomocy specjalnej poczty, która działa lądowo i powietrznie. W dzielnicy Miętowego Miasteczka można zauważyć dużą różnorodność ubrań średniowiecznych dla kobiet i mężczyzn. Istoty magiczne znają doskonale różne trunki. Od słabych i niskiej jakości alkoholi po najlepsze. Posiadają ogromny zasób herbat z innych części Krain zebranych z jadalnych roślin. Jednakże większość rzeczy nie jest jeszcze odkrytych tak jak źródło magii, z którego korzystają albo inne wymiary, które graniczą z Eternią.

Główna Waluta: Używane są najczęściej monety z wizerunkiem władcy, który rządzi całym magicznym wymiarem oraz niektórych ważniejszych osób. Można też zobaczyć coś z wyglądu przypominające diament Jest to kryształ z najwyższą wartością w walucie.
Prognoza Atmosferyczna: Występują takie same pory roku co na Ziemi. Jedyne co się różni to deszcz. Nie jest to zbyt widoczna zmiana. Deszcz w tym wymiarze jest smakowy. Nie wiadomo czym to jest spowodowane. Od czego zależy smak nie wiadomo.
Transport: Najczęściej jeżdżą karetami, magicznymi wierzchowcami, latającymi balonami, specjalnej umiejętności czy mocy, którą umożliwia teleport teleportację czy przyspieszenie, łodziami, statkami i przechodzenie przez wrota za pomocą specjalnego przedmiotu.
Surowce: wkrótce będą wymienione.
Technologia: Jest mniej więcej na takim samym poziomie co technologia w Isordin. Nie znajdziecie tutaj telefonów komórkowych, aparatów cyfrowych, telewizorów, komputerów, .itd.

Fabuła:

Akcja toczy się w Isordin na początku ery Średniowiecznej gdzie całe społeczeństwo posiadało beztroskie życie. Spokój przed tym wydarzeniem miał duże znaczenie. Lojaliści zajmowali się swoją pracą, rodzinami i wszelką rozrywką, ale pewnego dnia nieznana rodzina, która pochodziła z Isordin w Tharwenill (info: to kraj), pojechała poza miastem do swej posiadłości. Niedaleko ów posiadłości można ujrzeć nieczynny młyn na tle zbóż, o którym lojaliści ciągle plotkowali. Plotki dotyczyły różnych anomaliach, które dzieją się za jego sprawą. Ludzie ciągle powtarzali żeby do niego nie podchodzić, gdyż nie wiadomo co może się wydarzyć. Każdy uważał, że to plotka to tylko bajka. Ów przestrogę jako pierwsze zignorowały trzy dzieciaki, które chciały po prostu pobawić się w chowanego obok młyna. Dwójka schowała się w różnych miejscach raczej oddalonych od ów budynku, ale chłopczyk o imieniu Edward Mortis ukryty był w stajni, a jego młodszy brat Alex Mortis w młynie, czując rzekomą satysfakcję, że nikt go nie znajdzie. Po odnalezieniu starszego, usłyszeli dziwny huk w nawiedzonym młynie. Zdarzyła się tragedia. Niestety młodszego porwały dziwne kreatury i słuch po nim zaginął. Następnego dnia odnaleźli zwłoki chłopczyka, które  leżały całe we krwi, a same zwłoki były całe zmasakrowane. Nikt tak naprawdę nie wie co dokładnie zmasakrowało ciało. Wtedy mieszkańcy wsi zrobili z całego incydentu wielką sensację oraz kupę zamieszania. Informacje o dziwnym wypadku rozeszły się bardzo szybko po Isordin. Tragedia poruszyła każdego mieszkańca. Wszyscy rodzice zaczęli o wiele bardziej czuwać nad każdą drogą czy też wyjazdami żeby pilnować swoich pociech. Minęło dobre 25 lat od tragedii w X wieku. Uczeni zaczynają badać ten teren z wielką ostrożnością, aby dowiedzieć się co tak naprawdę wydarzyło się tego dnia. Heretycy nawet zapowiadali, że przybędą różne dziwadła i zamieszkają stolicę z lojalistami. Jak historia potoczy się dalej ? Czy będzie atak na Isordin, a może na cały świat? Przekonajcie się sami!
Powrót do góry Go down
http://aeterium.forumpl.net
 
Fabuła i Realia
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
 :: Strefa Gracza :: Księga Wiedzy-
Skocz do: