IndeksIndeks  FAQFAQ  GrupyGrupy  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

Share

Statystyki Empty
 

 Statystyki

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomość
Admin
Liczba postów : 38
Join date : 25/03/2014
avatar
Świeża Krew
PisanieTemat: Statystyki   Statystyki EmptyNie Cze 26, 2016 12:14 am

Wstęp:


    Statystyki postaci mają za zadanie ułatwić pracę Mistrzom Gry czyli jest to nieodłączny system mechaniki gry. Ma to na celu uniknięcie potencjalnych błędów MG. W walkach od teraz jakość pisanych postów jest również w miarę ważna, co dana wartość statystyczna, choć znaczenie tej 2 jest oczywiście większe. Nie oznacza to, że twoja postać nie może wygrać walki. Ktoś kto jest silny nie może być równie zwinny, a z kolei ktoś kto jest zwinny nie może być tak samo silny. Oznacza to, że postać z większą zwinnością może zadawać mniejszy DPS (obrażenia), ale za to częściej unikać ciosów, a z kolei osoba z większą siłą może zadawać większy DPS.

Statystyka startowa:


Spoiler:
 
Spoiler:
 Legenda:


Spoiler:
 


Siła - Określa siłę naszej postaci. Im większa siła tym większe obrażenia będziemy zadawać pojedynczym ciosem. Oczywiście, spore znaczenie ma też w co trafimy.

Wytrzymałość - Określa wytrzymałość naszej postaci. Nie tylko fizyczną, ale i psychiczną, odporność na choroby, trucizny i tym podobne. Zmniejsza prawdopodobieństwo choroby oraz obrażenia od trucizny, ilość redukowanych obrażeń jest losowa.

Zwinność - Zdolność naszej postaci do uników oraz do celności w przypadku ofensywy. Redukuje szanse na unik przeciwnika w przypadku ofensywy oraz odwrotnie, gdy jesteśmy w defensywie, wówczas nasze szanse na unik zwiększają się. Określa też celność naszej postaci z broni palnej, bądź laserowej.

Inteligencja - Przyda się głównie członkom Projektu Mortis. Im więcej inteligencji, tym większe szanse na powodzenie eksperymentu. Ale również może przydać się innym w misjach, jeżeli podczas takowej trafimy na jaką zagadkę do rozwikłania, wówczas inteligentniejsze postacie będą otrzymywały nieco więcej wskazówek od MG.


Zdobywanie Doświadczenia:

Punkty doświadczenia otrzymujemy za wykonywanie misji, oraz inne, dodatkowe rzeczy. Wydajemy daną jego ilość według własnego uznania. Koszt powiększenia statystyki o 1 wynosi 10. Czyli jeżeli mamy np siły 8, a chcemy mieć 9, musimy wydać 10 punktów doświadczenia, jeżeli chcemy mieć 10 to 20, itd. Koszty mocy znajdziemy tutaj.


Punkty życia - Regeneracja:

HP odnawia się co jeden post, w losowej ilości w przedziale 40% regeneracji poniżej 50% hp i 20% powyżej 50% hp, gdy uczestniczymy w evencie lub mini evencie (misje i te sprawy). Tylko i wyłącznie po walce z innym graczem lub jakąś bestią, nigdy w jej trakcie. Wyjątkiem są ewentualnie uzdrawiające umiejętności. Po zakończeniu misji hp wraca do normy, jednak obrażenia takie, jak złamania, czy głębsze rany mają swój skutek w postaci zmniejszenia niektórych statystyk. Część takich ran zagoi się po jakimś czasie i statystyki wracają do normy, lecz inne mogą mieć swój skutek już na stałe, wówczas ich powrót nie jest pewny, a co za tym idzie zostaną zwrócone częściowo, przez co trzeba będzie je odzyskiwać samodzielnie na kolejnych misjach.

Statystyki rasowe:

Czyli dodatkowe statystyki dla każdej z ras. Oprócz rozdania startowych statystyk mamy również do przydzielenia dodatkowe punkty do konkretnych stat.

Zmiennokształtni (Zmienni):
zwinność +4; siła +1

Piryn:
zwinność +2; inteligencja +3

Magowie:
siła +2; wytrzymałość +2; inteligencja +1

Monstra:
Zwierzęcy - zwinność +5
Pierwotni - siła +2; wytrzymałość +1; zwinność +1; inteligencja +1
Kopytni - siła +4; wytrzymałość +1
Mieszańcy - Pisać do Cirille

Szlachetni:
siła +1; wytrzymałość +4

Mroczni Rycerze:
siła +2; wytrzymałość +2 inteligencja +1

Piekielna Magnateria:
siła +3; wytrzymałość +1 inteligencja +1

Lojaliści:
siła +1; zwinność +2; inteligencja +2

Skrzydlaci:
zwinność +1; inteligencja +4

Grabarze Łez:
zwinność +1; inteligencja +4

Fałszywe Anioły:
zwinność +2; inteligencja +3

Różani:
zwinność +2; inteligencja +2; siła +1

Martwe Marzanny:
zwinność +1; inteligencja +3; siła +1
Powrót do góry Go down
http://aeterium.forumpl.net
 
Statystyki
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
 :: Strefa Gracza :: Księga Wiedzy :: Mechanizm-
Skocz do: